Contact +996 312 679 004

Address Бишкек ул. Широкая 1а, 720024

Ученики 8 классов посетили мемориальный комплекс " Ата-Бейит"

Тарых жумалыгы алкагында, улуу жазуучу-атабыз Чыңгыз Айтматовдун туулган күнүнө карата 8-кл. окуучуларыбызды Ата-Бейит мемориалдык комплексине алып барып келдик. Зыяратта балдырыбыз куран окуп, гүл коюшту. Андан сон тарыхчы агайларыбыз экскурсия кылып, репрессия курмандыктары жөнүндө айтып беришти. Кошумчалай кетсек, лицейибиз дүйнөнү дүңгүрөткөн улуу жазуучунун ысымын алып жүргөнүнө сыймыктанабыз!

В рамках Недели истории и ЧиО, в честь дня рождения великого писателя Чынгыза Айтматова, ученики 8-х классов посетили мемориальный комплекс " Ата-Бейит", где возложили цветы в знак памяти и скорби жертвам Сталинских репрессий . Наш лицей с гордостью носит имя великого, кыргызского писателя Чингиза Торокуловича Айтматова!