«Пантера» № 714 атайын даярдыктагы аскер бөлүгү мектеп окуучулары үчүн ачык эшик күнүн уюштурду. Бул иш-чарага биздин 10-класс окуучуларыбыз катышты. Окуучуларга курал-жарактын үлгүлөрү, аскердик техника, байланыш каражаттары көрсөтүлүп, аскердик бөлүктүн аймагына экскурсия өткөрүлдү. Мындан тышкары алар ашкана, казарма, спорт жана машыгуучу залдарын көрүшүп, аскердик күнүмдүк тартип менен жакындан таанышты.

Бригада специального назначения № 714 Пантера» Национальной гвардии организовала день открытых дверей для школьников. В данном мероприятиии побывали наши ученики 10 классов. Школьникам были показаны образцы вооружения и военной техники, средства связи, военное обмундирование и провели для них обширную экскурсию по территории войсковых частей. Так же они ознакомились с жизнью и бытом личного состава, посетив солдатские столовые, казармы, спортивные и тренажерные залы.